Ronnynik

Dobrý den, jak mám snížit agresivitu malého štěněte?

Mám problémy se snížením agresivity u malé Border Kolie.
Pořád kouše do ruk, noh, papučí furt se za něčím ohání a když mu řeknu dost, tak neposlechne a pokračuje. Jsem už úplně zoufalá. Mohl by mi někdo prosím pomoci?

Nejlepší odpověď
chudst

Viz -iv-. Jen dodam: dokud mu nereknete skutecne „dost“ (opravdu ho neserezete, aby si to pamatoval, ze to delat nesmi), delat to pravdepodobne bude. (Je to stejne jako male deti, nekomu staci rict, jiny musi dostat pres prsty a nekomu se musi dat holt na zadek.)

Kazdopadne mu kupte hracky, kosti, apod. Stenatka byvaji zlobiva, ale casem se uklidni. Deti taky strkaji prsty do zasuvky, berou vsechno ze stolu (…) – chce to to obdobi prezit, ale porad zduraznovat, kdyz se k necemu takovemu bude chystat: „ne, nesmis to kousat!“.

Další odpovědi
anonym

Neni to nudou ? CVhodite ho poradne vencit a nechavate ho se vydovatet s ostatnimi pejsky. ? Vypada to na nudu. Chybu bych nevidela jen v pejskovi. 🙂 Ale i nektere deti jsou urvane a zlobive a nemaji duvod. Zkuste i nakoupit pejskovi hracky ve zvir. potrebach. Nejdulezitejsi ale je , poradne vybehani venku. Snad mate moznost nekde i bez voditka. Ale to navadim k necemu , co se asi nesmi. -iv-

ARIS

Problém mnoha lidí je, že se dostatečně neinformují o plemeni psa které si chtějí pořídit. Borderky jsou temperamentní psi určení pro akci, pasení ovcí, agility a jiné aktivity. Nejsou pro „krásu“. Z dotazu není patrné jak staré to štěně je. Nemění zuby? Nesvědí jej to – proto kouše. Nebo se nudí a nemá jinou zábavu? Je dostatečně vyvenčeno, vyběháno? Cvičí jej někdo? Chodí se s ním na cvičák? Má hračky se kterými může „zápasit“? Určitě navštivte kynologické cvičiště kde mají zkušenosti s tímto plemenem. Zkušený výcvikář Vám jistě poradí.