luciasek81

Jak postupovat, pokud chce T-mobile uhradit dluh, který vznikl v době kdy došlo ke zrušení smlouvy?

Dobrý den, dnes mi volali z T-mobile, že chtějí uhradit dluh, který vznikl od 19.6.2010 do 25.7.2011, kdy došlo i ke zrušení smlouvy. Mají na to nárok a jak mám dále postupovat? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Červená
Doplňuji:
A mají na to nárok, i když už proběhla promlčecí lhůta a nebyla jsem nijak od nich kontaktována o tom, že mám něco uhradit? A ještě jsem jim řekla, že jsem byla v insolvenci, tak proč se tam nepřihlásili a oni mi sdělili, že je to nízká částka, takže se tam ani nehlásili. Od soudu mám, potvrzení, že pokud se někdo nepřihlásil, tak nemá nárok na úhradu, ale oni mi tvrdí, že to tak není.

Odpovědi
ivzez

Samozřejmě, že mají nárok na uhrazení poskytnuté služby.
Paušál je potřeba uhradit i za poslední zúčtovací období.
Doplňuji:
Omlouvám se, nějak jsem nezaregistrovala ty roky.

Vy navíc máte prominutí zbytku pohledávek, jež se vztahuje
i na ty věřitele, kteří se do insolvenčního řízení nepřihlásili.

Podle mne by mělo stačit písemné sdělení
o odlužení s přiloženou kopií osvobození.

Případně můžete namítnout i promlčení,
ale to by mohlo být na delší dobu
(T-mobile by se s tím asi nespokojil).

setapouch

Neznam podrobnosti a nejsem pravnik, ale na zaklade techto informaci si myslim, ze opravdu narok nemaji.

Obecna promlceci lhuta je tri roky. Pisemne doporucenym dopisem bych namitnul promlceni. Pokud dluh neuznas, stane se tim dluh nevymahatelnym.

A k insolvenci, na navrh dluznika (tedy ne automaticky) soud dluznika osvobodi od pohledavek veritelu, kteri sve pohledavky neprihlasily do insolvencniho rizeni.

Zákon číslo 182/2006 Sb. o úpadku a způsobech jeho řešení §414 (insolvenčního zákona) Osvobození dlužníka od placení pohledávek

(1) Jestliže dlužník splní řádně a včas všechny povinnosti podle schváleného způsobu oddlužení, vydá insolvenční soud po slyšení dlužníka usnesení, jímž dlužníka osvobodí od placení pohledávek, zahrnutých od oddlužení, v rozsahu, v němž dosud nebyly uspokojeny. Učiní tak jen na návrh dlužníka.

(2) Osvobození podle odstavce 1 se vztahuje také na věřitele, k jejichž pohledávkám se v insolvenčním řízení nepřihlíželo, a na věřitele, kteří své pohledávky do insolvenčního řízení nepřihlásili, ač tak měli učinit.

setapouch

Veritele neprihlasil-i :)