AJUNKA

Dobrý den, delší dobu nás obtěžuje a vyhrožuje nám fyzic. útokem muž se schizofrenii.

Již nás napadl a nyní se nám pokoušel dostat do bytu. Před příjezdem policie vždy uteče. CHodí ozbrojen. Změnili jsme veškeré kontakty , které na nás měl. Byl úplně nepříčetný a domnívám se, že útoky budou pokračovat. Ví , kde bydlíme a stěhování je na dlouho. Nechci čekat , až nás napadne nožem a žít permanentně ve strachu. Prosím o radu , co dělat. Je možno zařídit na soudě pro něj zákaz přiblížení? Moc děkuji.

Nejlepší odpověď
hanny 2

Kontaktujte zdravotnické zařízení,kde je evidován – např.obvodního lékaře a ten spolu s policií mohou v době jeho záchvatu sjednat nápravu a nechat ho odvézt na psychyatrickou léčbu.Nepodceňujte to,vím od známé obvodní lékařky,jak tyto zásahy probíhají!!!
Doplňuji:
Roberte,děkuji za dodatek – policie je liknavá zasahovat všude,kde hrozí nebezpečí napadení /nemusím jmenovat,že?/­.V tomto případě je to víc než pravděpodobné,dok­torka mě říkala,že ji strkají vždycky před sebou,jaký mají strach,že jim schizofrenik „ublíží“!!

Další odpovědi
Robert_PM

hanny2 to vystihla přesně. Jen bych dodal, že v případě liknavosti Policie ČR zajít osobně na okresní státní zastupitelství, a tam se s tím svěřit prvnímu státnímu zástupci, na nějž narazíte…

anonym

V první řadě zajděte na policii a na tohoto člověka podejte trestní oznámení. To, že policie dvakrát zasahovala, není ještě podkladem pro vyvolání šetření případu policií. Za druhé byste se měl obrátit i na obecní (městský) úřad a žádat v přestupkové komisi a o sjednání nápravy.
Na soud je možno se obrátit se žádostí o vydání tzv. předběžného opatření. Je však otázkou, čím u tohoto soudu budete schopen argumentovat. Bylo by dobré do té doby mít od policie v ruce nějaký výsledek jejich šetření. To, že útočník je schizofrenik, bude třeba nějak prokázat. Výpis z cizí zdravotní dokumentace Vám nikdo dát nesmí. Je to špatné, ale bez hmatatelných důkazů toho nemůže příliš udělat ani policie, ani soud.
Asi bude nejúčinnější navštívit advokáta a probrat s ním možnost, kvůli které by soud vydal rozhodnutí o omezení pohybu útočníka. Předběžné rozhodnutí potom soud vydá rychle, jen zde musí být zákonný důvod pro takovéto rozhodnutí.

Drap

Jedině řešit přes policii ČR. Jinak budete těžko prokazovat, že vás obtěžuje. Průběžně shromažďovat důkazní materiál.

jirilaskacz

asi pán nebral léky že nebo se neléčil on si tu nemoc totiž vůbec neuvědomuje je mimo nevnímá reálný svět žije v bludech já jako schizofrenik to vím strácel sem v nemocníci vědomí že si nějaké věci pamatuji jen z takové mlhy