nokia

dobrý den dcera má dluh a bydlí u mne muže exekutor na můj majetek?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Tato otázka je tu snad každý den 🙂

Bohužel exekutor Váš majetek zabavit může protože NEMÁ povinnost zkoumat čí věc zabavuje.

Bohužel zákon říká, že vlastník věci musí PROKÁZAT že věc je jeho, což někdy je v praxi dost obtížné, když věc koupí v hypermarketu, kde má jen účtenku bez jména nebo už účtenku nemá, protože ji vyhodil, protože věc už ztratila záruku.
Pokud má exekutor hodně velkou fantazii tak může jít zabavovat věci klidně k Vaší sousedce, protože se může DOMNÍVAT, že jste si tam schoval svůj majetek, když k ní chodíte často na kafe a bábovku.
Doplňuji:
Georgu: Trvalé bydliště exekutora nezajímá toho zajímá jen, kde má svůj majetek a to si exekutoři někdy zjišťují i prostřednictvím soukromích detektivů.

Když má někdo bydliště na úřadě, ale fyzicky bydlí pořád u rodičů tak je logické, že bude mít u rodičů i svoje věci.

Další odpovědi
kapka

Na trvalém bydlišti vůbec nezáleží, stačí výpověď sousedů, že se u někoho dlužník zdržuje pravidelně tuším minimálně dva dny v týdnu.
A Vaše věci se dají z exekuce vyjmout, ale, jak už zde bylo napsáno, musíte prokázat, že jsou Vaše a účtenky na to nestačí, musela by to být faktura na jméno. A navíc to vyloučení ani není zadarmo.

Hykam

Nemůže, ale vy musíte dokázat že patří vám.

geoorg

Řešení je celkem jednoduché – stačí přepsat trvalé bydliště Vaší dcery na místní městský úřad. Potřebné formuláře by Vám měli nabídnout na místě…

martyuno

Exekutor samozřejmě může na veškerý majetek nacházející se na trvalé adrese Vaší dcery,nikdo nezkoumá co je Vaše a co dcery,takže bych radil urychleně přepsat trvalé bydliště Vaší dcery třeba na městský úřad,tím se vyhnete tomu,že by Vám exekutoři zabavili nějaký Váš majetek…Hodně štěstí … 🙂

jmhad

Vlastník objektu a nebo osoba oprávněná jej užívat (např. nájemce) může navrhnout, aby byl zrušen údaj o trvalém pobytu osobě, která nemá užívací právo k objektu a nebo jej nevyužívá. Po podání návrhu úřad dotčenou osobu vyzve, aby prokázala užívací právo a pokud tak neučiní, je jí údaj o trvalém bydlišti zrušen a novou adresou trvalého pobytu se stává adresa sídla ohlašovny, v jejímž obvodu občan původně trvalý pobyt měl. Tento postup je popsán v § 12 zákona o evidenci obyvatel.
Ten zákon také říká,že děti mají zpravidla pobyt podle bydliště matky,pokud se sami neodhlásí a nepřihlásí jinam.
Ale exekutor vyzve dlužníka,aby spolupracoval a do 15 ti dnů zaplatil dlužnou částku.Pak přijde a vezme si skoro vše i když bude mít dcera trvalý pobyt ohlášen někde jinde,ale věci bude mít u Vás.Ona je to totiž loupež za bílého dne požehnaná státem,neboť exekutor má právo zjišťovat a zajišťovat jakýkoliv majetek,zjišťovat zůstatky a pohyby na účtech,látce mzdy,členství v družstvech a u osob s bydlištěm na úřadě i pomocí detektivů skutečný majetek,zda se dochází k rodičům a podobně.
V případě,že vám sebe i vaše věci on to nebude na místě zjišťovat – jde o loupež,musíte do 15 ti dnů podat vylučovací žalobu,ve které musíte prokázat,co je Vaše-doklady,svědectvím a pod.A zase záleží jen na něm,zda vám vyhoví,Pokud ne,je to ještě soud,ale on to zatím může prodat.
Exekutor Vám nesmí sebrat

  • běžné oděvní součásti a obvyklé vybavení domácnosti,což není televize,myčka,su­šička,pračka a elektronika
  • snubní prsten a předměty podobné povahy
  • zdravotnické potřeby
  • hotové peníze do dvojnásobku životního minima,tedy cca 4500
  • věci k soukromému podnikání.

Takže po jeho návštěvě budete mít kamna,jeden hrnec a budete stát v trenýrkách se snubním prstýnkem.
Co navrhuji – dcera musí s věřitelem jednat a sama navrhnout splátkový kalendář,pokud už tak neučinila.Jednat popř i s exekutorem a projevit tak snahu,že chce svůj dluh vyrovnat.Od zítřka už o exekucích nerozhoduje soud,ale sám exekutor!!!
V žádném případě si nebrat další půjčku.Současně posoudit,zda není dluh celý či částečně promlčen.
A jako poslední z opatření,které je sice drahé a proto záleží na výši dluhu,je soupis majetku s notářským ověřením.Tedy nechat si od notáře sepsat majetek Váš a majetek dcery nacházející se v místě Vaše trvalého bydliště.Je jasné,že tam nebudu psát každý hrníček či ponožky.Kdyby přišel exekutor,tak si stejně vezme co se mu líbí,protože on to na místě nemusí zjišťovat a Vy ten samý den podáte vylučovací žalobu u soudního exekutora,s návrhem na zastavení tohoto způsobu exekuce prodejem dané věci a věci by měly být vráceny.Protože pak už by to byla skutečně loupež bez požehnání naši zákonodárců.Je to hrozně složité a proto pozor,POZOR na dluhy.On ten exekuční řád byl původně vymyšlen na podnikání,ale jsou okrádáni obyčejní lidé.