Avatar uživatele
Dmitrij

Dobrý den. Co znamenají slova:

1.tynda
2.šibat ?
Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? panenka, annas, vagra, rynek878 před 4826 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kapka

Tynda jsem nikdy neslyšela. Šibat, šibe ti – přeskočilo ti, jsi blázen, máš praštěný nápad.
Doplňuji:
Panenko, šlahat = šlehat holku pomlázkou? To by asi také mohlo být. Když tu holku omylem šibne do hlavy, tak jí pak z toho šibe. 🙂

Upravil/a: kapka

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

tynda znamená hloupý,šibat že někomu přeskočilo

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Podle slovenského slovníku:

šibať 1. udierať, obyč. niečím ohybným, pružným: šibať dievčence šibákom • švihať • plieskať (prudko pohybovať al. udierať obyč. niečím pružným): švihať dobytok korbáčom • šľahať (prudko udierať niečím ohybným): šľahať kone bičom • expr.: šibkať • pošibkávať • pošibávať • svižkať (jemne): pes šibká, pošibkáva, svižká chvostom • bičovať • kniž. mrskať (bičom týrať): bičovať otrokov • nár. šmihať • expr. šprihať: blesky šprihajú • biť • udierať • bubnovať (o vetre, daždi): dážď bije, udiera, bubnuje do oblokov.

Tynda – tele, nána, někdo hloupý.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rynek878

jen doplním,
Nikdo nemůže pochybovat o tom, že Tynda je hlavní město Bajkalsko-amurské magistrály. Tratě BAMu z Tyndy vedou na všechny světové strany. O významu železnice pro Tyndu svědčí, že muzeum BAMu je kromě nádraží a záchytky jediným kulturním zařízením ve městě.

Zdroj: http://www.kar­lin.mff.cuni.cz/~zem­licka/Data/8h­.htm

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Tynda bohužel nevím
šibat znamená když někdo dělá nějaké zmatky tak se tomu říká začalo mě šibat.
Slyšela jsem že někde se slovo šibat používá jako šlahat
Doplňuji:
Slyšela jsem to a četla také na netu kapko že šibat může být i šlahat
http://mepribe­hy.blog.cz/0803/ve­likonocni-bleskajda

Upravil/a: panenka

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kapka

Tynda by mohlo být hloupý, ale hodně měkce řečeno. Něco jako drnda. Když třeba někdo něco poplete a nechci ho přímo urazit, tak mu řeknu „ty jsi ale drnda“ Možná někdo říká „ty jsi ale tynda“.
Je to tak Buraku?

před 4826 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

ano Kapko je to tak tady tynda říkají mladí hlavně romům

před 4826 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kapka

Dík, to jsem nevěděla.

před 4826 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

já taky né dokud jsem párkrát neslyšela že na sebe takto hulákají,asi už jsem stará a některé názvy jdou mimo mě

před 4826 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek