Dobrý den,co znamená na nákladních vozech značka: čtvereček s tiskacím A?

Nejlepší odpověď
annas

Od 1. 11 .2008 nabyla platnost vyhláška 374/2008 o přepravě odpadů, dle které Motorová vozidla přepravující odpad po veřejně přístupných pozemních komunikacích musí být označena dvěma pravoúhlými reflexními bílými výstražnými tabulkami o šířce 40 cm a výšce minimálně 30 cm s černým nápisem „A“

Neboli jsou tak označený vozy který vozí veškerý odpad.

Zdroj: bezpecnostni-znaceni.bezpec­nostni-tabulky.cz/DP18b---Znaceni-prevozu-odpadu-A---reflexni-DP18b.html

Otázka již zde 2× byla. Překopírovala jsem odpověď.

Další odpovědi
mj81

Podle německého zákona o odpadech z roku 1985 musí být takto označena všechna auta přepravující odpad (německy Abfall). Zdroj je uveden v odkazu dole, je to německý ekvivalent české stránky odpovedi.cz 🙂

Zdroj: www.gutefrage­.net/frage/wa­rum-haben-manche-lkw-s-vorne-ein-recht-grosses-schild-mit-einem-a-darauf-angebracht