Dmitrij

Dobrý den. Co znamená „lámat chleba“?

Je to v kontextu „přijetí zákona o obecném referendu je určitě něco, na čem by se lámal chleba“
Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Lámání chleba patří k biblickým motivům. Samozřejmě význam se posunul a dostal se do pořekadel i přísloví. Vystihuje např. charakterové vlastnosti, mezilidské vztahy, pracovní činnosti i poměry v zaměstnání. Rozlomit chleba (lámat chleba nad něčím) není tak snadné, představuje rozhodnutí pro nebo proti.
V textu je uvedený jiný tvar – na něčem lámat – souvisí s názorem politiků na přijetí zákona o obecném referentu – VV, ČSSD a KSČM jsou pro přijetí zákona, ale ODS a TOP09 jsou proti. V PS chybí hlasy na prosazení zákona, v Senátu rovněž. Takže na hlasování a rozhodování se bude lámat chléb.

Další odpovědi
Miroslavst

Je to takové rčení. Teprve až se bude rozhodovat, tak se uvidí. Až dojde na lámání chleba, uvidí se na koho zbyde a kdo dostane.
V práci až dojde k lámání chleba, tak se uvidí koho si šéf nechá.
Počkej, zatím ti je hej, ale až dojde na lámání chleba, tak se uvidí-Počkej, zatím ti je hej, ale až se bude rozhodovat kdo tu zůstane, tak se uvidí.

annas

Miroslavste, chybí Vám přesná odpověď na otázku. Referendum a lámání chleba?