verys

Dobrý den, co zařídit při koupi auta?

Dobrý den, chci se zeptat. Chceme si koupit auto od známého..co vše udělat, abych mohla s autem přejet do jiného kraje a auto přihlásit?

Nejlepší odpověď
gecco

Vy:

  1. sepsat kupní smlouvu (čím detailnější, tím lépe)
  2. uzavřít zákonnou pojistku
  3. absolvovat evidenční prohlídku (doporučuju kompletní STK)
  4. přihlásit na DI

Známý:
2. odhlásit auto na DI (prodávající pak předá TP kupujícímu a tím to pro něj ´končí´, jen musí ještě ukončit svou pojistku)

Další odpovědi
cukrar

uzavřít kupní smlouvu, třeba i ústní, předat si plnění ze smlouvy (vy peníze on auto).
Prodejce, popřípadě vy na základě plné moci, navštívíte evidenci vozidel a provedete odhlášku na Vás.(změna vlastníka)
Vy musíte absolvovat evidenční kontrolu, uzavřít pojištěni a následně dokončit zaůočatý úkon, změna vlastnka. Vše můžete udělat sama při jedné návštěve úřadu na základě plné moci, která do konce roku nemusí být ověřená.
Po celou dobu můžete s vozidlem jezdit, pokud budete mít potřebné doklady.

krabiceodbot

O celém procesu výběru a koupi ojetého auta píšou tady: http://www.tip­cars.com/maga­zin-kupujete-ojetinu-stahnete-si-e-book-zdarma-7215.html