Cole

Dobrý den, co vše je potřeba k tomu, abych mohl vlastnit (soukromě) autogen? Jak je to s plyny? Potřeba povolení? Děkuji

Nejlepší odpověď
Hlada

Lahve už nejsou ve vlastnictví, pronajímají se, nájem je docela drahý a je na pováženou, jestli se soukromě vyplatí. Distributoři mají odlišné podmínky, je potřeba je předem zjistit, abyste nedopad jako já. Mám doma dvě prázdné lahve k ničemu.

Další odpovědi
honza19hk

No to je problém,acetylen už seženeš pouze na živnostenský list,jinak bys musel mít známé,nebo někoho podmáznout. S kyslíkem to problém takový není.Bomby jsou zálohované,takže jim dáš prázdnou,zaplatíš náplň(plyn) a dají ti novou,a takto dokola.A co se týká autogenu(soupravy) tu mít můžeš ale se sháněním plynů to je problém,pokud nemáš ŽL.Jinak na řezání stačí místo acetylenu propanbutan a kyslík.není tak drahý a dá se běžně koupit.bomaba je taky zálohovaná,stejně jako u acetylenu.řezat se s tím dá v pohodě,ale svařovat se s ním nedá.
Já používám na řezání výhradně PB ,je levnější.A práci udělá stejnou jako acetylen.jen se musí přidat trochu více kyslíku,ale nepatrně.
A hlavně se dá koupit skoro na každé pumpě atd…

Cole

Myslím, že lahve by mi vydržely na velmi dlouhou dobu, otázka je – musel bych si je třeba za 5 let vyměnit za jiné? Stárnou ty plyny nějak? Četl sem akorát o pravidelné revizi lahví. Co se týče distributorů, tak asi nejznámější je Linde a Messer?