Dobrý den, co vše je potřeba k tomu, abych mohl vlastnit (soukromě) autogen? Jak je to s plyny? Potřeba povolení? Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Lahve už nejsou ve vlastnictví, pronajímají se, nájem je docela drahý a je na pováženou, jestli se soukromě vyplatí. Distributoři mají odlišné podmínky, je potřeba je předem zjistit, abyste nedopad jako já. Mám doma dvě prázdné lahve k ničemu.

Další odpovědi:

Stříbrný

No to je problém,acetylen už seženeš pouze na živnostenský list,jinak bys musel mít známé,nebo někoho podmáznout. S kyslíkem to problém takový není.Bomby jsou zálohované,takže jim dáš prázdnou,zaplatíš náplň(plyn) a dají ti novou,a takto dokola.A co se týká autogenu(soupravy) tu mít můžeš ale se sháněním plynů to je problém,pokud nemáš ŽL.Jinak na řezání stačí místo acetylenu propanbutan a kyslík.není tak drahý a dá se běžně koupit.bomaba je taky zálohovaná,stejně jako u acetylenu.řezat se s tím dá v pohodě,ale svařovat se s ním nedá.
Já používám na řezání výhradně PB ,je levnější.A práci udělá stejnou jako acetylen.jen se musí přidat trochu více kyslíku,ale nepatrně.
A hlavně se dá koupit skoro na každé pumpě atd....

Diskuze k otázce

Cole

Myslím, že lahve by mi vydržely na velmi dlouhou dobu, otázka je - musel bych si je třeba za 5 let vyměnit za jiné? Stárnou ty plyny nějak? Četl sem akorát o pravidelné revizi lahví. Co se týče distributorů, tak asi nejznámější je Linde a Messer?

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 880
Zlatý annas 867
Zlatý quentos 859
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 472
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.