Chozze1210

Dobrý den, Co pomůže na únavu, malátný.

Jsem unavený a ospalí . Něco na povzbuzení imunity a celého těla.
Prosím jen o přírodní preparáty či vitamíny.
Děkuji za rady ☺

Nejlepší odpověď
annas

Nedáí se jednoznačně odpovědět. Mohou vám chybět některé minerály, např. železo, hořčík. Záleží na tom, co jíte, zda konzmujete dostatek čerstvé zeleniny či ovoce. Pojídání tablet není řešení, tělo si na ně zvykne.

Může jít i o oslabení vnitřních orgánů., proto minerály špatně vstřebávají. stejně je to i naopak. Ale zjistí to lékař, poraďte se s ním.

Pro zajímavost se podívejte, které minerály zůlsobují únavu.
http://vitami­ny.doktorka.cz/mo­hou-zpusobit-nedostatky-mineralu/

Další odpovědi
Lamalam

Neseď u počítače a běž se projít ven.

carpediem

Pomůže najít příčinu malátnosti a tu pak řešit, takové ty redbuly atd. jsou jen na chvíli, a jsou docela nezdravé:-(

Mě ráno nakopne kafe.

marci1

Jez zdravě, co nejvíce zeleniny a ovoce. Více se hýbej, nejlépe cvič a hlavně pobývej co nejvíce na čerstvém vzduchu. Potřebuješ okysličit tělo. Každý den ( když neleje jak z konve ) chodím do lesa. Stačí alespoň jít na procházku. 🙂

cochee

Má rada: Zajdi si k lékaři. Můžeš mít sto různých banálních, ale třeba i vážnějších problémů (například toto, cos popsal, je charakteristický příznak nekompenzované cukrovky).

da ny

Únava z důvpdu vyšší fyzické námahy může být způsobena nedostatkem soli.
Ranní únava (bolesti hlavy a rychlá únava = bývá nedostatek Mg nebo Fe, případně obojího. Jak doplnit přírodní cestou a vhodnými potravinami hořčík a železo najdete na netu i ve zdejších odpovědích na otázky ;)
Únava může být průvodním jevem různých onemocnění.
Doplnění Mg: http://imunita­.heureka.cz/do­logran-natural-100-g/