iruska

Dobrý den.CO dělat když nám jde kouř z nerezového komínu do oken od sousedů.

Potřebuji poradit ohledně sousedu kteří si postavily nerezoví komín od našeho domu je k prvnímu oknu 3m a ke druhému oknu 6m od okapu ho mají do výše 2,5m.když topí tak nám jde kouř přímo do oken.Proto se chci zeptat jestli musí být na tento komín stavební povolení a co se s tím dá dělat aby jsme neměly problémy s kouřem nemohu kvůli tomu otevírat okna.Děkuji

Nejlepší odpověď
Hlada

Soused nesmí obtěžovat m.j. kouřem. Jestliže se to děje, sdělte to sousedovi s požadavkem na nápravu. Když to nepomůže, stěžujte si na jeho jednání na Obecním úřadu. Materiál komína nebo stavební povolení vás nemusí zajímat.

Jakub Tlapal

Tak to nevím. Asi v tu dobu nevětrat a počkat, až se otočí vítr a půjde kouř z komínu na druhou stranu 😁 . Takového souseda, co řeší každou kravinu bych chtěl mít taky 😁 . Nerezové komíny jsou přitom jedny z těch lepších, tak má soused asi nízký komín, protože nám se nic takového neděje, nebo si alespoň žádný soused nestěžuje 😁 .