Mardzianka

Když si otec vezme dětí na půl měsíce, musí platit celé alimenty? Nebo jen polovinu?

Dobry den,chtěla jsemjak to je když si otec veme dětí na půl měsíce musí platit celé alimenty???nebo jen polovinu děkuji

Odpovědi
Minas

Ano.
Rehu: nevím jak u tebe, ale z alimentů jsem neviděl ani korunu jako malý :D

ReHu

Platí celou částku.
A.......co to je za otce, který dětem nepřeje něco navíc?

Ale záleží na konkrétní dohodě.

simir7

Alimenty se platí vždy celé.Záleží pouze na vaší domluvě!!!!Je otázka jestli si je bere pravidelně nebo jednou za půl roku.Od toho je soud který rozhoduje i výši al.

STRUCTOR

Vyživovací povinnost je zpravidla stanovena soudním rozhodnutím, pokud se osoba povinná k alimentační povinnosti domnívá, že došlo ke skutečnostem, jež mají rozhodný vliv na tuto povinnost, pak může soud požádat aby vydal nové rozhodnutí.
Pokud tato povinnost není stanovena soudem ale dohodou stran, tedy povinného a osoby jež má nezletilé dítě v péči/výchově, pak i zde, nedohodnou li se strany, bude potreba soudního rozhodnutí.