Mackeová

Máte někdo zkušenosti s prací pro firmu profiporadenství?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda máte někdo zkušenosti s prací pro firmu profiporadenství. Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Pepa25

Byla jste oslovena z titulu práce nebo finančních produktů?
Jsou to lidé z OVB …
Doplňuji:
Jak psal gecco: budeš otravovat všechny kolem sebe kvůli pojistkám … Že se stydí za název a u studentů, kde se dá předpokládat používání internetu, vystupují pod jinou značkou, mluví samo za sebe (co vyhodí google na „OVB zkušenosti“ si ani nepřej vědět …)

Zdroj: http://forum.me­sec.cz/index.php?to­pic=6474.msg33923

Další odpovědi
gecco

Jde o podnikání, nikoli zaměstnání.
Každý poradce si jede na své triko (IČO) a žije z provizí za uzavřené smlouvy – takže varianta, že budeš sedět v kanceláři (tu si, mimochodem, budeš platit ze svých výdělků) je zhola iluzorní – budeš muset klienty aktivně shánět a do uzavírání smluv je nutit (přemlouvat, chceš-li).
Navíc, vzhledem k pověsti těchto „finančních poradců“, se ti klienti nebudou shánět snadno a budeš nucena k jednání na hraně zákona (podvod).
Jestliže ti někdo nabízí takovou práci (a já bych jej hnal svinským krokem), rozhodně se nenech zlákat k placení nějakého vstupního poplatku (což obvykle tyto firmy požadují).

Emefej

Jedná se o zamaskovanou společnost OVB Allfinanz, na internetu je toho o nich dost.

miroslava81

My už několik let s manželem spolupracujeme s poradkyní z Profiporadenství a jsme s ní velmi spokojeni. V minulosti jsme neměli úplně dobré zkušenosti, ale paní nás velmi příjemně překvapila. Pomohla nám s celou řadou věcí a dvakrát do roka k nám pravidelně chodí na průběžné servisní schůzky. To nám moc vyhovuje, protože je vidět, že se o nás stará a můžeme se na ní spolehnout. Informuje nás o různých novinkách, změnách v zákonech, atd. Sami bychom si to těžko někde hledali. Za nás tedy můžeme doporučit.

Nicolas80

Přidám trochu jiný pohled – naše rodina je totiž už 5 let klientem Profiporadenství. Ze začátku, jsme nevěděli jak to bude vypadat, ale když nám na hypotéce srazili sazbu na úplné dno (ušetřily jsme několik stovek tisíc) tak jsme docela koukali ! :) Od té doby už jsme v pravidelném kontaktu a cokoli je potřeba, okamžitě voláme. Lepší než jít na pobočky, kde z vás dělají akorát tak debila (opět osobní zkušenost) !!

JirinaD

Profiporadenstvi je jedno z dobrych reseni z ne moc dobrych reseni na financnim trhu. Kvalitní lidé, hodně VŠ, dobré renomé u finančních institucí – jejich partnerů i spokojení klienti. Je to samozřejmě o lidech, ale tihle se celkem snaží.

margihalova

Ahoj, teď začínám a také jsem dozjišťovala info. Na hlavní prac.poměr zůstává statut studenta, práce je na vedlejší. Klienti se neshání, jsou přes reference. Kancelář platí až pokročilí a cca 300 Kč měsíčně (ale můžeš za to tisknout atd.). Ze školení stále vyplývá kvalita a pomoc klientům, o vnucování smluv tady nic nepadá. Poplatky za školení nejsou, firmě se nic neplatí. Školení znalostně dostačuje + vše dovysvětluje individuálně vedoucí. Ptala jsem se i dalších studentů v kanceláři a kladné reference. Tak snad info pomůže…

Babyone

Jo já tam pracovala rok a půl a všechno co mi bylo řečeno, tak bylo dodrženo. A reakce klientů byly taky v převážné většině fakt super. Takže za mě dobrý…

Mackeová

bylo mi řečeno, že budu finanční poradce, za kterým budou klienti chodit, že je nemusim vyhledávat sama a nebyla bych placená, za uzevření smlouvy nebo tak…

Konzultant

Zdravím,

končím svoji roční túru jako finanční konzultant. Někdo tvrdí, že Profiporadenství je mladá a dravá firma. Není, za dobu, co jsem tam byl, se vytvořili nové “firmy“ (Veles Analytics, …). Jde o to, že nejstarší vedoucí a posléze mladší (hyeny) verbují nové lidi, kde je hodí do nové firmy a tvrdí, že jsou úplně někdo jiní a odsuzují tu bývalou. Ale v podstatě jde o stejnou groupu, jejich vedoucí má vedoucího z té firmy a učí je to, co učil ty předešlé. (jediná pravda, při volání na pobočky říkáte své jméno + FIRMU, ve které pracujete)

Finanční konzultant RI, RII, RIII jsou velmi těžké a málo vydělávající pozice. Můj oblastní vedoucí vydělává 20–50 000 Kč / měsíc, a to stává ve 4:00 a ulehá 20:00 a nedělá nic jiného, než pracuje (určitě ho uvidíte ve čtvrtletním vyhodnocení, vysoké výkony BJ). Neustále tvrdí, že si práci může rozložit, jak chce, ale jeho přítelkyně ho opustila kvůli nedostatku času a díky finančním potížím si musel vzít půjčku, to Vám nepoví.

Do Profi jsem se dostal skrze reference, dodal jsem velký počet a nemusel jsem procházet výběrovým řízením. Každý spolupracovník dával povinně reference (většinou na jaře, nebo podzim). Každý ví, aby si člověk vydělal a neprodělával, musí mít pod sebou lidi (oblastní vedoucí, výš), tudíž se bere každý (víc lidí, větší výplata). Nemusíš přijmout, ale nebudeš mít výplatu a čím zaplatit nájem. Jenže, kdy se dostanete tak vysoko, za 3–4 roky tě pustí. A jak dlouho tam člověk vydrží, jeden rok, než zkrachujete.

Velký mínus téhle práce je živnost. list, nemám na mysli založení 1 000 Kč, ale to, že se ti nedává nic na důchod, tudíž si budeš muset dávat ±3000 Kč / měsíc bokem, aby se ti vyrovnal důchod.

Na začátku dostaneš příručku (pdf) se základními informacemi, kdyby se klient ptal. (nedostačující) Posléze děláš nejrůznější testy, opakovat, jak chcete se stejnými otázky kvůli novým vyhláškám. Do půl roku si musíte udělat další zkoušky a certifikáty dohromady za ± 20 000 Kč, jinak končíte (máte otázky i odpovědi u sebe a bavíte se s ostatními). Přesně řečeno, máte 6 měsíců, abyste je našetřili jen s pomocí životního pojištění, kdyby se Vám povedlo něco jiného, jde to skrze Vašeho vedoucího. (takže hypotéka, penzijní, … o tom s klientem jen obecně, jinak pokuta – začátečníci si nahrávají své schůzky bez svolení klienta)

Poté vytvoříš seznam všech, které znáš a dáš jim značku, jestli jsou dostupní a vydělávající. Pak ti dají dva týdny pro jejich spojení a následně nabídnutí životního pojištění, nebo získání referencí, jinak skončíte. (Klidně se to prodlouží na měsíce, nevyhodí tě, ztratili by část své výplaty). Všechno tohle jsem udělal, nicméně mé reference nedopadli dobře a reference, které jsem dostal od ostatních byli 20+ km daleko. Cestu, volání, kávička+ všechno hradíte z Vaší kapsy.

Vaše práce týdně (20 schůzek (analýza, projekt, realizace, …) – norma): 2–3 hodiny volání, 3hod individuál, 2hod školení, 2hod administrativa, 30 hod schůzování + doprava 5–10 hod, příprava 20+ hod (vytvoření projektu, smluv, dá se udělat třeba projekt za 20 min, ale hodně si toho ošulil, nebo neznáš celý postup a tupě děláte totéž u každého).
Tohle celé je pro úspěšného začátečníka za necelých 10 000 Kč/měsíc, pokud se mu vše podaří. Ovšem, první měsíc se zaučuje, někdy i druhý, ten třetí udělá člověk nějaký výkon, ale jen bankovní jednotky, které se přemění na peníze až za 3 měsíce, jestli půjde vše dobře (často se smlouvy vrací a pak čekáš od znova)

Někdo tvrdí, že stačí třeba 50 stálých klientů, jestli by tomu tak bylo, proč tedy mají mí bývalí kolegové tisíce kontaktů v mobilu a neustále jedou dál a žádají mě ať jim koupím kafé, že to vrátí, až jim přijde výplata)

Za mě, práce pro studenta, který potřebuje rychle peníze, … nebo pro matky =D
Zaplacení dresscode (5000 Kč), volání (500 Kč), školení (1000 Kč), založení ŽL (1000 Kč), doprava (500 + Kč), občerstvení (500+ Kč), certifikáty + zkoušky (20 000 Kč) a Vaše první výplata se Vám objeví za 5 měsíců, a to jen okolo 10 000 Kč, pravda u RII i s certifikáty se zvedne výplata na 15–20 000 Kč (vše za předpokladu, že se Vám vše vydařilo a lidé odsouhlasí všemu, co navrhnete), ale je to zničující, hlavně pro matku s dítětem, nebo studenta

S přáním krásného dne
Finanční konzultant RII

Emefej

V tom případě si nech předložit návrh pracovní smlouvy a trvej na tom, aby tam vše výše uvedené, bylo napsáno.