momafr

Dobrý den chtela jsem se zeptat jsem na matersky a uz rok pracuji mam narok na vraceni dani?Zamestnani mam se smlouvou

Nejlepší odpověď
standa

Záleží na spoustě faktorů:

  • podepsala jste u zaměstnavatele růžové prohlášení, na základě kterého by zaměstnavatel mohl uplatňovat nějaké odčitatelné položky a tím pádem by z vaší mzdy odváděl malé nebo téměř žádné daně ?
  • jinými slovy, byla vůbec nějaká daň z vaší mzdy odvedena, aby vám tedy bylo vůbec co vracet ?
  • slevu na dítě uplatňuje manžel? pokud ne, tak byste ji mohla uplatnit Vy a teoreticky byste si mohla sáhnout i na dańový bonus, tj. že by vám stát vrátil nějaké peníze i přesto, že by z vaší mzdy nebyly placeny téměř žádné zálohy na daň z příjmu…, má to háček, musela byste mít příjem za rok alespoň 48.000 Kč

-- pozor však, pokud budete mít příjem vyšší než 68 tis.Kč/rok, tak manžel nebude mít nárok na případné uplatnění slevy na manželku

  • můžete uplatnit nějaké další odčitatelné položky (úroky z úvěrů, penzijní pojištění, darování krve apod.) ?

Začněte tím, že zaměstnavatele požádejte o vystavení potvrzení o zdanitelných příjmech a pak se ozvěte ještě jednou…

Níže ve zdroji odkazuji na téměř totožnou otázku, tak se případně mrkněte na odpovědi k této otázce.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dobry-den-jsem-na-materske-dovolene-mame-2deti-manzel-byl-6-mesicu-na-uradu-prace-a-6mesicu-zamestnan-vrati-nam-dane