kyky

Dobry den,chtela jsem se zeptat,jestli mohu vymenit byt v druz.dome ,kdyz jsem jen najemce a mam naj.sml.na dobu určitou

Doplňuji:
bd nas prebralo od metske casti.,ale ja jsem byt neodkoupila,tudiz jsem jen najemce

Nejlepší odpověď
standa

Bez souhlasu družstva určitě ne.

Btw. vy jste člen družstva (nebo-li nájemce) nebo máte byt podnajatý od zmiňovaného člena družstva, na kterého je byt ´napsán´ ?

Pokud jste v postavení PODNÁJEMCE (čemuž nasvědčuje ta doba určitá), tak už vůbec nemůžete pomýšlet na případnou výměnu bytu, aniž byste to měla předjednané s nájemcem.

Další odpovědi
anonym

V principu by to snad šlo. Musí s tím však souhlasit majitel/é bytu/ů. Problém je jiný. Najdete někoho, kdo za Vás půjde bydlet na dobu určitou? Není pro něj výhodnější něco jiného?

kyky

bd nas prebralo od metske casti.,ale ja jsem byt neodkoupila,tudiz jsem jen najemce