dobrý den,chtěla jsem se zeptat jak je to s přípravou a péčí pnoucích jahod na zimu.Děkuji

Mám pnoucí jahody prvním rokem a nevím jak je mám připravit na nastávající zimu.Mám vyrostlé "šlahouny"zastřihnout u země,nebo je jen stačí něčím přikrýt?Děkuji za odpověď

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Tyto pnoucí jahody mám již tři roky. Šlahouny nechávám co nejdéle až do prvních mrazíků - rodí opravdu až do této doby. Potom šlahouny odstraním, keříčky jahod přikryji. Zkoušela jsem nechat přezimovat některé nepřikryté, jiné přikryté - ty byly na jaře mohutnější.

Další odpovědi:

Pokročilý

Šlahouny ustřihnout, jelikož mají vliv na velikost a kvalitu budoucích plodů. Jinak doporučuji zastřihnout celkovou rostlunu o 50% délky a objemu vegetativních orgánů.

Bronzový

Jen chci dodat že nechápu jednu věc-když si kupuju nějakou rostlinu-prakticky vlastně cokoliv-tak se ptám na návod k použití. Pokud tedy není rovnou přibalen. V tomto případě by vám měli poradit tam kde jste si jahody zakoupila a to rovnou při koupi. Zajděte si pro radu přímo k prodejci. Pracovala jsem v květinářství a nejvíc mně vždycky dostali zákazníci kteří přišli s nějakou rostlinou v tašce a chtěli radu. Tak jsem se ptala kde to koupili? A proč jim tam neporadili? Vždycky to byl nějaký bau.. nebo horn..lidl, tesco, kauf...atd A oni odpověděli: když on tam nikdo nevěděl jak se to pěstuje. A to je ten problém.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 927
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.