Marťas2

Dobrý den, chtěla bych zjistit původ příjmení Freml, ale nedaří se mi. Pomůžete? Děkuji. Martina

Nejlepší odpověď
annas

Příjmení Freml, Framl, Fremmer, Frommer jsou příjmení německého původu. Zřejmě souvisejí s německou kolonizací poč. 18. st. V příjmeních jde o jazykovou úpravu překladu německého slova FROMM nebo FRÖMMELN – souvisí se zbožností. To znamená, že nositelé tohoto příjemní byli zřejmě nábožensky založení.

Podle rodopisné společnosti z r. 1937

Další odpovědi
Greneia

Zdravím, zkoumala jsem také trošku internet, ale nic jsem nenašla, některá příjmení jsou natolik komplikovaná, že původ si můžeme jen domýšlet. Příjmení vznikaly např. z přezdívek, jmen, činů, či vlastností, kterými dotyčná osoba oplývala. Např. tedy u tohoto příjmení mne napadlo, že kdysi se dotyčný jmenoval František a jeho otec také, tak aby se to nepletlo, říkali mu František mladší a jelikož to bylo dlouhé, tak to zkrátili na přezdívku Freml a vzniklo z toho později příjmení. :))