Dobrý den chtela bych se zeptat v jakém literárním stylu obsahuje básnické prostředky(líčení). Děkuju.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nejen líčení, tj. umělecký popis, obsahuje básnické prostředky. Jde tedy o umělecký styl.
Doplňuji:
Umělecký styl je styl umělecké prózy, dramatu a poezie.

V próze převažuje vypravování, umělecký popis (líčení), charakteristika, úvaha, případně prolínání různých útvarů.

V dramatu - jazyk se neliší od běžného.

Ve veršované poezii rozmatnité umělecké básnické prostředky. V popředí stojí rytmus a obraznost.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Tereza82

takže.... povídky, balady..

Zlatý

annas

Básnické prostředky jsou nejčastěji v poezii, ale umělecký popis může být i v próze., povídce, novele.
Poezie se dělí na epickou, lyrickou, lyricko-epickou. Jejich charakteristiku a druhy snad znáte - sonet, balada, villonská balada, rondel, přírodní lyrika, milostná atd.

Tereza82

takže v babibče od B. N. najdu nějaké basnicke prostředky?

Tereza82

nebo jestli bys te mi prosím doporučila nějakou ukázku... děkuju

Zlatý

annas

Jsou to básnické prostředky, takže se objevují v poezii. Ale obecně se pojem užívá i v próze, např. v popisu - ale neobjevují se všechny. Najdeme metaforu, metonymii, přirovnání, symboly, ironii.

Něco Vám najdu.

Zlatý

annas

Třeba Babička - Dávno již tomu, dávno ...

K. H. Mácha - Marinka, tak je také určitě líčení, ale ukázku na netu nemůžu najít.

Nebo i A. Jirásek byl mistrem líčení, chtěl být malířem, takže tomu odpovídají i jazykové prostředky.

Nevím, kam chodíte, jaké uvádíte výrazy, převzala jsem vaše básnické prostředky, i když já užívám v próze umělecké jazykové prostředky, v poezii básnické. Vysvětlila jsem nahoře.

Takže si uvědomte rozdíl mezi prostředky v poezii (těch je víc) než v próze.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2418
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.