iruska

Dobrý den chtěla bych se zeptat na známého má na krku exekuci bydlí v bytě který není ještě v jeho vlastnictví.

Zatím tento byt je napsaný na bytové družstvo.Nájem ale platí.Chci se zeptat jestli mu muže exekutor zabavit byt když zatím není na něj napsaný.Pohledávka mu vznikla u jiných institucí.Kamarád je hlášený na obci tam má trvalé bydliště.děkuji

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Zda má v místě pobytu trvalé bydliště nebo ne není rozhodující. rozhodující je, kde se zdržuje a podle toho tam můžou být jeho věci.
Jinak pokud není byt na něj napsán, není jeho, tudíž nemůže se vzít co není jeho. Ale jakmile bude na něj napsán, exekutor po tom skočí.

Další odpovědi
dědapetr

Koukni Te se sem jestli si tam něco najdete:

Zdroj: http://www.pe­nize.cz/44263-exekuce-majetku-prava-exekutora-a-prava-vase