iruska

Dobrý den chtěla bych se zeptat na darovací smlouvou.

kamarádka darovala 1,6 domu svému bratrovi.ten ji ted dělá zle hádají se.mezi sebou měly dohodu že ji za to dá peníze.dal ji zatím jen 50000kč.dál ji nic nedává a navíc chce aby se odstěhovala.Proto se chci zeptat jestli má právo od teto darovací smlouvy odstoupit.samoz­dřejmě že by mu vrátila i peníze.Jeto asi 5 let co mu to darovala.děkuji za odpověd

Nejlepší odpověď
Hlada

Darovací smlouva je bezúplatný převod. Dohoda, že jí za to dá peníze, je lidově řečeno kupní smlouva. Jak to tedy vlastně bylo? Chtěla dům darovat nebo prodat? Jestliže uzavřela darovací smlouvu, tak dům darovala a teď nemůže za něj chtít peníze, pokud není ve smlouvě nějaká podmínka která by umožňovala od smlouvy odstoupit.