Dobrý den chtěla bych se zeptat jestly by bylo možno udělení milosti mého druha za maření nástupu trestu.

Měl trest ve výši 4 měsíců,které vykonal,ale nastoupil později než měl z vážných rodinných důvodů a za to dostal 10 měsíců. Jsem sama s 3 dětmi a můj drůh je opatrovník své 80ti leté maminky,která je vážně nemocná,25.10­.2010 byl odsouzen k 10 měsícům a jelikož jsme se odvolali ke krajskému soudu ostrava. Proto vás žádám o zastavení nástupu trestu mého druha Ivana Kokyho pevně věřím,že jste spravedlivý a vyhovíte mé žádosti. Děkuji

Odpovědi
standa

Milost nebo-li individuální prominutí trestu uděluje výhradně prezident…, napiště tedy dopis prezidentské kanceláři a zde podrobně zdůvodněte svoji prosbu o milost.
adresa:
Kancelář prezidenta republiky
119 08 Praha 1 – Hrad

Druhá možnost je, aby váš druh po půlce vykonaného trestu, který bude MUSET nastoupit až poté co rozhodne odvolací soud (a nedomnívám se, že odvolací soud odvolání vyhoví) sám požádal o prominutí zbytku trestu.

Co se týká poslední věty vaší otázky „Proto vás žádám o zastavení nástupu trestu mého druha Ivana Kokyho pevně věřím,že jste spravedlivý a vyhovíte mé žádosti.“, tak tomu moc nerozumím, protože tuto žádost musíte adresovat na Hrad a nikoli zdejším čtenářům…, je mi líto ☹