suchos92

Nevíte, jak dlouho trvá nabytí právní moci po upuštění zbytku trestu odebraného řidcičského průkazu?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak dlouho trvá nabytí právní moci po upuštění zbytku trestu odebraného ŘP ŘP byl odebrán 08.03.2014 nabyl právní moci 07.05.2014 a rozhodnutí o upuštění zbytku trestu jsem dostal 09.09.2015 jak dlouho mám čekat než to nabyde právní moci? ( v ten ten 09.09.2015 mi paní soudkyne řekla ať si v pondělí zajdu na informace že mi dají razítko že to nabylo právní moci když jsem tam dorazil tak mi na těch informacích řekli že musím čekat )

--
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak dlouho trvá nabytí právní moci po upuštění zbytku trestu odebraného ŘP

Odpovědi
gecco

Lhůta je 15 dnů od doručení písemného rozhodnutí…
Takže ještě počkej…

klumprt

Právní moc nabývá uplynutím posledního dne lhůty k podání opravného prostředku (stížnosti, odporu nebo odvolání).
Délka lhůty k podání opravného prostředku (zde pravděpodobně 15 dnů – viz gecco) se počítá ode dne následujícího po vydání rozhodnutí, patnáctý den po rozhodnutí (24.9.) by byl poslední den k podání a následující den v případě, že si nikdo opravný prostředek nepodá (zde asi kromě vás přichází v úvahu státní zástupce) by to nabylo právní moci. Tedy 25.9.- tento pátek.
A mám za to, že nejspíš nejde o trest odebrání řidičského průkazu ale o trest zákazu činnosti – řízení motorových vozidel. To jen tak pro pořádek.