Nanzie

Do kdy se nesmí hýbat se zemí na Velikonoce?

Děkuji předem za odpověď

Nejlepší odpověď
Drap

Podle tradice se s ní nesmí hýbat jen na Velký pátek.

Další odpovědi
annas

Mou odpověď najdete v archivu.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/z-ceho-vznikla-povera-nehrabat-v-zemi-na-velikonoce

--
Jinak Velikonoce jsou největší křesťanský svátek. Váže se k nim naděje věřících na duchovní obnovu života. Takže by se neměly vykonávat fyzicky náročné práce.

Hýbat zemí se nemělo na Velký pátek. .

arygnoc

annas, ten s tým krížom ešte ani nevedel, že bude kvôli nemu šalieť svet v supermarketoch, a v tomto období sa už dávno slávila jar (pred kresťanstvom).

99% sviatkov cirkev (tá rímsky) ukradla (ona tvrdí, že nie, ale je to banda klamárov, pedofilov a pod – hovorím o cirkvi) predkresťanským národom, takže niet dôvod veriť ďalším výmyslom okolo toho.

pre vysvetlenie – (nie pre vás, annas, lebo vy to si viete) – veľkonočné sviatky sú pôvodne sviatky slávenia príchodu jari – pálila sa morena (symbol zimy), vítala sa jar (vesna) a na jej počesť sa konalo mnoho hodokvasov (včítane orgií, tie si dnes robia iba cirkevní hodnostári, zaplatia veriaci príspevkami do zvončeka). z tej doby – predkresťanskej, ppochádza i mnoho tradícií, ktoré si privlastnila cirkev.

arygnoc

je to povera.

zem sa hýbe, veľká noc, neveľká noc.
je jedno, či máte na mysli planétu, zemskú kôru (viď zemetrasenia) či obyčajnú pôdu alebo kvetináč.