Avatar uživatele
anonym

Dobrý den chtěla bych se zeptat co je vlastně likvidátor?

PŘevzala jsem po otci dědictví kde mi řekli že je tam nějaká firma ale nemusím se bát že je vše ok tak jsem se stala likvidátorem této společnosti a najednou chtějí po mě nejprve v srpnu 160.000 a teď před 8 miliónu.Spo­lečnost je s.r.o. s vlkadem sto tisíc.Mají na to nárok to po mě chtít když su jen likvidátorem? Děkuji za odpověd

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5244 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Na úvod je nutné si uvědomit (což vám nepochybně sdělil notář při vypořádávání dědictví), že se OBCHODNÍ PODÍL dědí, ledaže byste se vzdala celého dědictví.

Tím, že jste zdědila ´obchodní podíl´ v s.r.o. přešly na vás veškerá aktiva, ale i PASIVA (tj. i závazky).

Otec byl patrně jediným společníkem a zároveň jednatelem ? Předpokládejme, že ano. Píšete, že jste se stala ´likvidátorem´. S.r.o. je v likvidaci a vy jste zapsaná v obchodním rejstříku jako likvidátor? Předpokládám, že ne. (pokud ano, je to na jiné vyprávění)

Z titulu své nové funkce společníka a zejména ´jednatele´ byste se měla ve vlastním zájmu poradit s advokátem „jak dál“ neboť je víc než pravděpodobné, že se řítíte do průšvihu… Jednatele totiž mají docela velkou zodpovědnost.

Doporučuji se také podívat na odpovědi na obdobné otázky zde položené – viz níže uvedený odkaz.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/spolecnik-poruseni-zakona-zmena-ruceni

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek