pájulinka

Dobrý den.chtěla bych se poradit . Kolik by jste si účtovali za ujetý km?

Chtěla bych se poradit nebo i vlastně zeptat.Kolik by jste si účtovali za ujetý km , když by jste denodenně ujeli několik km, nebo by jste jezdili i na konec republiky s Peugeotem Boxerem Maxi , který je plně naložen materiálem atd ? Děkuji za odpovědi :o)

Odpovědi
ondra07

Myslím, že to je většinou 3 Kč na 1 km.
Tak to většinou dávají ty firmy někomu…
Záleží na domluvě :)

mj81

Táta má taky boxera a účtuje si 3,30 Kč za naftu a paušál 10 Kč za kilometr dle vyhlášky o cestovních náhradách podle zákoníku práce.

venkovan

To je třeba rozlišit. Ujet několik kilometrů denně – třeba dovést nářadí a materiál na práci (třeba stavební práce), se často připočítává nějakou fixní položkou, či % z celkové zakázky (práce + materiál). Je to tedy pro případ, že auto není využíváno jako dopravní služba.
Pokud bych převážel zboží, tak bych se podíval na podobné ceny u zásilkových služeb. Jinak cenu bych tvořil podle doporučeného jízdného které je vyhláškou ministerstva financí (ale nevím jestli je pro kategorii N1) + mzdu řidiče včetně přestávek (mzdu včetně všech odvodů + mzdu po dobu dovolené) a přiměřený zisk který je v podstatě pro podnikání základem existence.
Pokud bych podnikal a jen bych denně ujel několik kilometrů, tak opět bych se zamyslel jak je auto , hlavně pracovník využit. pokud třeba ujede 50 km a zbytek dne pracuje na nakládce a vykládce, tak bych rozpočítal náklady auty za rok na hodiny + mzdu řidiče a nebo bych takové podnikání nedělal, protože zřejmě bude dražšícena za km než u těch co auto dokáží využít celý den.

petrslav

záleží na mnoha faktorech, obecně tak 6–8kč/km náklady + cca 2,5 plat řidiče + váš zisk cca 2kč?

odpovědi která tu zazněla že 3kč na km jsem se od srdce zasmál a zákoník práce hovoří o náhradách při užívání osobních vozidel zaměstnanců a nikoliv o podnikání…

Jinak bohužel platí že cenu určuje trh takže se nestyďte třeba zavolat nějakým dopravcům v okolí s fiktivní žádostí o přepravu, aby vám udělali cenovou nabídku a budete mít lepší představu..

subzero

podle jakeho si výpočtu ministersva je to minimálně 6Kč/km ale do toho se vejdu já s nissanem microu 1.0 jinak se to skládá z Amortizace tj 3.3Kč a benzínu 2.7kč (v mém případě)