Tomas7903

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat ohledně promlčecí doby na podvod.Na aukru jsem před dvěma roky koupil kuchyň za 20 000kč.

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat ohledně promlčecí doby na podvod.Na aukru jsem před dvěma roky koupil kuchyň za 20 000kč.Dodnes samozřejmě nedošla.Mohu ještě po dvou letech podat trestní oznámení?Jsem v kontaktu s jedním pánem co měl stejny problém se stejným prodejce,tak jsem mu psal a říkal že byl u soudu a na pána co nám kuchyně prodával je dána kvuli těmto podvodům exekuce.Můžu se k ní ještě přidat nebo je to už promlčené?

Nejlepší odpověď
anonym

3 léta, příp. až 10 let (pokud je pachatel členem organizované skupiny, způsobí velkou škodu nebo svým činem pomáhá například teroristům) http://www.no­vinky.cz/krimi/188311-rada-zlocinu-muze-byt-promlcena-kvuli-novym-lhutam-v-zakone.htmlhttp://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaka-je-promlceci-lhuta-u-tr-cinu-podvodu

Zdroj: http://zakony­.centrum.cz/tres­tni-zakonik/cast-1-hlava-4-dil-2

Další odpovědi
anonym

Pokud jde o podvod, tak bude proti podvodníkovi pravděpodobně vedeno trestní řízení. K tomu se můžete připojit podle stádia, v jakém je toto řízení v současné době. Bude tedy na Vás, abyste zbytečně neotálel a zašel na PČR a policii oznámil, všechny skutečnosti Vašeho případu i s tím, že jim sdělíte, že na „podvodníka“ byla uvalena exekuce.
Chcete přece své peníze zpátky, takže nečekejte, že někdo problém vyřeší za Vás. Aby soud mohl vynést nějaký rozsudek, musí znát nejdříve skutečnosti trestného činu nebo přečinu, které k takovému rozsudku povedou.
Vy jste pravděpodobně ještě na policii nebyl. Připojit k soudní žalobě se můžete, pokud řízení ještě probíhá. Nejspíš ale nevíte, zda už není uzavřené. Pokud byla na dlužníka uvalena exekuce, tak pravděpodobně bude muset být podána nová žaloba a bude muset proběhnout nové soudní řízení.