Avatar uživatele
Lurtz.k

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat

zda jako student, který natočil dokumentární film pro účely maturitní zkoušky a zúčastnil bych se soutěžních akcí typu středoškolních (z kterých je možnost obdržet cenu) a použil fotky ze staré knihy kterou jsem zakoupil, ale které mi nepatří, smí se to ?
Doplňuji:
Autorské právo...........

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4023 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Žádný problém.
Ve starších knihách je možné nenajít autora obrázku/fotografie. V tom případě je potřeba uvádět zdroj, tedy literaturu. Pokud se dá, třeba v závěru knihy, najít autora zmíněné grafiky, použije se odkaz na autora.
Praxe

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Braník

bylo by možná lepší kontaktovat tvůrce té knihy a zeptat se ho na to osobně nebo písemně,myslím ,že by proti tomu neměl mít nějaké negativa

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Anuket

Nás učili, že pro nekomerční věci je legální použít materiál, který ti nepatří, ale za předpokladů, že uvedeš zdroj.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Záleží od autorských práv umeleckých diel, ak je dielo staršie, než žiadajú autorské práva jednotlivých štátov (najjednoduchšie počítanie staršie ako 100 rokov), stačí uviesť autora a názov diela. Ak nie ste si istý, radšej to nedávajte.
PS.
môže sa stať trapas podobne ako v Nemecku: na turné vo videoprojekcii bola použitá zoskenovaná fotografia z juhoamerického pralesa z knihy vydanej tesne pred 2.svetovou vojnou. Viditeľná bola asi 5 sekúnd Po skončení prezentácie došla jedna diváčka za organizátorom a pýtala sa na zdroj tej fotografie, fotil to jej otec. Hrozilo zrušenie celého turné, ale nakoniec sa dala presvedčiť, kedže nešlo o komerciu a tá fotografia svojim charakterom presne dopĺňala hudbu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Lurtz.k

No ony ty fotky jsou původně z několika archivu, a u těch fotek není uvedeno, komu patří případně z jakého archivu jsou, jen na konci knížky jsou uvedeny všechny archivy

před 4023 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lurtz.k

V dokumentaci je v uvedených zdrojích uvedena celá kniha.

před 4023 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek