Neguš

Dobrý den!Chtěl bych se zeptat techn.zdatných účastníků Odpov.:co je to DC motor a jaké má výhody oproti běžným motor.

Například u malých domácích spotřebičů-odšťavňovačů.Má vyšší cena(cca o 25%)opodstatnění v kvalitě? Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Hlada

U domácích spotřebičů se používají sériové komutátorové motory z toho důvodu, že mají vysoký záběrový moment a nepotřebují rozměrný rozběhový kondenzátor. Výroba kotvy s komutátorem je dražší, než kotvy nakrátko.

Další odpovědi
mosoj

DC značí … stejnosměrný proud, takže je to motor na stejnosměrný proud .

Zde je nějaká ta přednost :

http://raveo.cz/DC-motory

lexx

DC – direct current, stejnosměrné napájení, opakem je AC – alternating current, střídavina (síť 230V / 50 Hz apod.)
AC / DC je rocková kapela z Austrálie, název vznikl podle vysavače na střídavý i stejnosměrný proud, jaký asi používal motor ? hmm…