Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdo je oprávněn mě legitimovat a za jaké podmínky.Např. prodavačka v tabáku ? revizor?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Vím na co asi narážíš.Prodavačka v tabáku není oprávněna tě legitimovat,ale jestli má pochybnosti o tvém věku(18+) tak záleží na tobě,jestli jí nějak přesvědčíš.Jestli ne,tak ona ti cíga atd nemusí (dokonce nesmí) prodat...
U těch revizorů nevím.

Další odpovědi:

Stříbrný

Doplním jen, že revizor má právo tě legitimovat pouze za účasti příslušníků policie. Prodavačka v tabáku tě taky legitimovat nemůže, ale může ti odmítnout prodat cigarety.

Bronzový

Z vlastní zkušeosti vím, že revizoři např. v metru mají vždycky "po ruce" strážníky, jednak proto, že nemusí ustát tak velký nápor lidí a druhak jestli nemají právo požadovat legitimizaci tak policisté určitě.

Zlatý

To je tak, buď v tabáku vytáhneš občanku a dostaneš cíga či šňaps a nebo budeš sušit hubu.
Revizor - nevím proč by mne měl legitimovat když mám platnou jízdenku.

Bronzový

Nechá se říci, že státní policie, silniční policie nemá právo kontrolovat občanský průkaz, městská policie a ostatní dozorové orgány jejichž služby používáte.

Dozorové orgány vysvětlím.
Tím, že nastoupím do tramvaje souhlasím s přepravním řádem, kde je zakotveno kontrola revizorem.
Podmínkou ubytování v hotelu je předložení dokladu totožnosti a pokud se chci ubytovat, souhlasím s tím, že mě bude recepční legitimovat. atd. Nemají právo ze zákona, ale z provozního řádu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.