mahyno

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdo je oprávněn mě legitimovat a za jaké podmínky.Např. prodavačka v tabáku ? revizor?

Nejlepší odpověď
mojitek

Vím na co asi narážíš.Prodavačka v tabáku není oprávněna tě legitimovat,ale jestli má pochybnosti o tvém věku(18+) tak záleží na tobě,jestli jí nějak přesvědčíš.Jestli ne,tak ona ti cíga atd nemusí (dokonce nesmí) prodat…
U těch revizorů nevím.

Další odpovědi
pusinka50

Doplním jen, že revizor má právo tě legitimovat pouze za účasti příslušníků policie. Prodavačka v tabáku tě taky legitimovat nemůže, ale může ti odmítnout prodat cigarety.

MacChill

Z vlastní zkušeosti vím, že revizoři např. v metru mají vždycky „po ruce“ strážníky, jednak proto, že nemusí ustát tak velký nápor lidí a druhak jestli nemají právo požadovat legitimizaci tak policisté určitě.

venkovan

To je tak, buď v tabáku vytáhneš občanku a dostaneš cíga či šňaps a nebo budeš sušit hubu.
Revizor – nevím proč by mne měl legitimovat když mám platnou jízdenku.

Mapel

Nechá se říci, že státní policie, silniční policie nemá právo kontrolovat občanský průkaz, městská policie a ostatní dozorové orgány jejichž služby používáte.

Dozorové orgány vysvětlím.
Tím, že nastoupím do tramvaje souhlasím s přepravním řádem, kde je zakotveno kontrola revizorem.
Podmínkou ubytování v hotelu je předložení dokladu totožnosti a pokud se chci ubytovat, souhlasím s tím, že mě bude recepční legitimovat. atd. Nemají právo ze zákona, ale z provozního řádu.