Vašek123

Dobrý den chtěl bych se zeptat jetli jde do tété základové desky namontovat PCI slot x16 ?? Děkuji za odpověd ;)

http://s3-eu-west-1.amazonaws.com/e­bayproductpho­tos/si/cp0267­.jpg

Odpovědi
cochee

Nejspíš nejde. To volné místo, co tam vidíš, bys stejně nebyl schopen využít s amatérským či domácím nářadím, je to nachystáno pro pájecí vlnu. Podle mě jde o „rodinu“ desek, kde se liší jednotlivé modely právě tím, že něco postrádají (v tomto případě PCI-E×16) a liší se pak cenou od své „sestřenice.“ A navíc, i kdyby se ti tam ten konektor podařilo připájet, tak je docela možné, že na desce chybí další věci, nezbytné pro funkci PCI-E×16 a tak by ti to stejně nešlapalo.

A nehledě k již řečenému, ono to nemusí být PCI-E×16, ale AGP 🙂