kno

Je možnost jít na pracovní neschopnost když jsem podával okamzite zruseni p.P.?

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli je možnost jít na pracovní neschopnost když jsem podával okamzite zruseni p.P.

Odpovědi
ivzez

Ano. Ochranná lhůta pro účel nemoci činí 7 kalendářních dnů po skončení zaměstnání. Při nemoci v OL nebudete mít prvních čtrnáct dnů nárok na nic, až od 15. dne nemoci (bude-li nemoc tak dlouho tvat) začne OSSZ vyplácet nemocenské.