Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaká je promlčecí lhůta, při trestným činu prodeje a distribuce drog? Děkuji

Nejlepší odpověď
standa

10 let !

Lhůta případného promlčení trestného činu je odvislá od délky uloženého trestu.

Za zmiňovaný trestný čin lze uložit v tom lehčím případě trest v rozmezí 1–5 let.

§ 34/1.c trestního zákoníku
Trestní odpovědnost za trestný čin zaniká uplynutím promlčecí doby, jež činí DESET let, činí-li horní hranice trestní sazby odnětí svobody nejméně pět let

Další odpovědi
anonym

nemela by byt zadna!!!!!