dobry den chtel bych se zeptat co to je za palagraf 174 odstavec 1tr.zak.dekuji za odpoved a co my muze hrozit????

Nejlepší odpověď
Miroslavst

§ 174 Braní rukojmí
(1) Kdo se zmocní rukojmí a hrozí, že ho usmrtí anebo že mu způsobí újmu na zdraví nebo jinou vážnou újmu, s cílem donutit jiného, aby něco konal, opominul nebo trpěl, bude potrestán odnětím svobody na dvě léta až deset let.

Další odpovědi
standa

A nebo se také může jednat o trestný čin § 174 Křivé obvinění

„Kdo jiného lživě obviní z trestného činu v úmyslu přivodit jeho trestní stíhání, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta.“

Což je znění dle starého trestního zákoníku, platného do 31.12.2009.

Ale podle nového zákona je tento trestný čin upraven v ustanovení § 345 (viz zdroj)

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni-zakonik/cast2h10d4­.aspx