kralda

Dobrý den, chci se zeptat, zda může exekutor zastavit účet příteli, když si na něj nechám zasílat výplatu a mám exekuci.

exekuce je mi strhávána z platu děkuji za odpověď Jana

Nejlepší odpověď
Lenjička

Jestli je vám exekuce strhávána z platu přímo – na cestě mezi zaměstnavatelem a vámi – strhnou vám to a zbytek na účet dojde. Pokud vám ale obstavili váš účet a vy se bojíte, že totéž udělají příteli, myslím, že sem exekutor nemůže. Je to totiž psané na přítele, je to jeho majetek a to, že mu tam dáváte své peníze nic neznamená.
Dávejte si ale pozor, aby se vám exekuce při nesrhávání splátek nezvyšoval a aby vám pak exekutor nezabavil i ponožky…
Držím palce!

Další odpovědi
Miroslavst

Pokud není účet veden na jméno povinného-tedy toho, proti komu je nařízena exekuce, nemá exekutor žádnou pravomoc postihnout účet někoho jiného.

standa

Jak již bylo řečeno: exekutor NEMŮŽE ´sahat´ na cizí bankovní účet, na rozdíl od exekuce movitých věcí (kde za určitých okolností exekutor může ´oblepit´ i věc, která není ve vlastnictví povinného, ale nachází se v prostorách, se kterých se povinný sdržuje…ale to je jiný případ)

Pokud jsou vám již strhávány z platu určité částky pro exekutora, tak to je momentálně vše, na co může exekutor z vaší mzdy dosáhnout.