Avatar uživatele
anonym

Dobrý den,chci se zeptat zda má vliv na pobírání sociální dávky to že dceru u nás několikrát týdně navštěvuje její otec

otec dcerky nás navštěvuje několikrát v týdnu pokud má volno z práce,nená stále bydliště a pomáhá mi s opravou domku,žít s ním trvale nechci takto mi to vyhovuje-jsem tzv nezávislá,má toto nějaký vliv na sociální dávku???Děkuji za radu

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? iwetax před 4777 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Nepíšete, o jaké dávky jde. Nejspíš se pezentujete jako samoživitelka a z tohoto titulu pobíráte příspěvek na bydlení. Jestliže s vámi otec dítěte nežije ve společné domácnosti, máte formálně na příspěvek nárok a návštěvy otce na příspěvek nemají vliv. Na druhou stranu ale úřad má právo prostřednictvím sociálních pracovnic zjišťovat skutečný stav v rodinách. Jestliže by sociální pracovnice zjistila, že máte možnost zajistit dítěti život v úplné rodině a přesto tuto možnost nevyužíváte z důvodu, že vám to nevyhovuje, že chcete být nezávislá, mohla by dát návrh na zkrácení sociální dávky. Myslím, že na podporu nezávislosti se státní sociální podpora nevztahuje.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
lensen

Jste jen parazit na sociálních dávkách,ještě to tak otevřeně píšete,otec si dítě udělal tak at platí

před 4717 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek