Dobry den,chci se zeptat,vlastnim vuz Skoda Felicia r.v. 1960.Ziji trvale v zahranici,naposledy jsem zaplatil pojistku.

.Nyni bych chtel auto pojistit.Nevedel jsem o novem zakone,ze musim dat znacky do depositu a platit stale pojistku.Prosim pomozte mi nebo poradte,jak bych se vyhnul pokute.Opravdu jsem se nezdrzoval na uzemi CR.Dekuji.Tomas Katz
Doplňuji:
naposledy jsem zaplatil u Kooperativy v roce 2006.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná

Dobrý den.
Od Kooperativy byste měl mít doklad o bezeškodním průběhu pojištění. Pokud jej nemáte, tak si jej vyžádejte a auto si nechejte znovu pojistit. Svého času měla velmi výhodné pojištění pro starší vozidla ČSOB P.
Napište na Českou asociaci pojistníků, že jste se dlouhodobě zdržoval mimo republiku a proto jste neodevzdal SPZ do depozitu.
Pokud jste měl pojištění zrušeno (vypovězenou pojistnou smlouvu u Kooperativy), tak by to mohlo s tímto zdůvodněním projít. Odjížděl jste z republiky ještě před platností nového zákona, a to musí pojišťovny respektovat.
Pokud jste pojistnou smlouvu nevypověděl, tak Vám byla nejspíše z důvodu neplacení zrušena pojišťovnou. V tom případě ale budete mít u Kooperativy nedoplatek pojistného, který pojišťovna nejspíše vymáhala, nebo stále se snaží vymoci. Bude třeba zjistit, jestli nějaký dluh vůči Vaší osobě neeviduje a v případě, že tam jakákoliv částka je neuhrazena, tak to bude chtít velmi diplomatické jednání, abyste se co možná nejvíce vyhnul zbytečným sankcím.
Napište laskavě do diskuze k této otázce, jak to se závazky ke Kooperativě máte.
Podíváme se na to podle Vaší skutečné situace.

Další odpovědi:

Zlatý

Tu feldu ti tiše závidím. Dost jsme se s ní kdysi najezdili. Se stahovací střechou :-).
Ale s tím pojištěním, optala bych se v pár pojišťovnách, co oni na to.

Diskuze k otázce

Stříbrný

cukrar

Nějak jsem nepochopil dotaz... jen upřesním, depozit platí mnoho desítek let..
pojistit vozidlo je třeba, když se provozuje, tak jak je to stanoveno v zákoně. Není třeba psát na asiociaci, ohledně neodevzdání značky. To tam nařeší, musíte na obec, kde je vozidlo evidováno... i když nevím nač se ptáte...

iguana

u Kooperativy nemam zadne pohledavky.Katz

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.