sluncesvit

Dobrý den, chci se zeptat, pokud jsme 4 pedagogvé, kteří chtějí založit tábor. Musíme být pod nějakou organizací?

Můžeme si ho udělat sami na vlastní triko ? : )

Nejlepší odpověď
beer

„Podmínky pro organizování a provozování dětských táborů, určuje vyhláška 106/2001 Sb. o hygienických požadavcích na zotavovací akce pro děti. Tato vyhláška určuje povinnosti provozovatele, prostorové podmínky, způsob zajištění stravy a vody, nakládání s odpady, režim dne atp. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy akredituje organizace, které poskytují základní kurz pro hlavní vedoucí dětských táborů. Zde se seznámíte s veškerou základní legislativou a dalšími odbornými a pedagogickými doporučeními. Provozování dětských táborů je volná živnost.“
http://www.bu­dujemeskolky.cz/in­dex.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=64&Ite­mid=53
Viz dotaz „Pavla H.: Dětské tábory“ (za polovinou stránky)

Víc nevím..))

Další odpovědi
Drap

Pokud legálně, tak samozřejmě můžete, ale alespoň jeden z vás musí mít živnostenský list. Pokud ho nechcete dělat komerčně, tak by jste asi museli založit nějakou neziskovku, protože pochybuji, že by vám hygiena vydala povolení jen jako fyzické osobě bez živnosti.
Pokud máte méně dětí, lze to dělat i na černo bez jakýchkoli povolení. Začali jsme takto dělat tábory pro děti kamarádů a známých už před 35 lety.