Sarča

Dobrý den, chci se zeptat od kolika let je vhodné jít na vyřezání mateřského znaménka. Děkuji

Doplňuji:
A jestli by to bylo vhodné ještě teď v Březnu.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Když jsem to kdysi řešila, tak v nemocnici vyřezávali od 15 let, ale na soukromé klinice mě vzali dřív. Rozhodně jestli si ho chceš nechat vyříznout ještě letos, tak si s tím zajdi co nejřív, než vyleze sluníčko (jizvy se na slunci špatně hojí, nezatáhnou se tolik).

Další odpovědi
Sůwa

Mně první vyřízli v 18 letech, ale až když jsem si ho natrhla. Vnukovi to doporučili právě teď, je mu 13 let. Měl by to dělat skutečný odborník, vyřízne znaménko i s větším okolím a pošle na histologgi. Mateřská znaménka se totiž občas mohou zvrhnout v melanom, tak opatrně !
Doplňuji:
Oprava – histologii 🙂
Bohužel, většinou se používá t.zv. raketový řez a po něm je jizva dost velká. Jedině snad po čase ještě plastikou opravit. 🙂

anonym

Tohle záleží na rozhodnutí odborného lékaře. Takže si zajdi na kožní. Pokud se bude jednat o chirurgický zákrok, což je u znamének většinou, tak bude záležet na chirurgii, na kdy Tě objedná.

pusinka50

Klidně zajdi hned, ale opravdu hned, teď v březnu, než začnou horka, to bývá obvykle v červnu, tak aby se do té doby jizva zatáhla

huxa

co jsem slyšel (viděl), v Americe se nebojí brát na testování znaménka i dětem mladších 1 roku, určitě je ale nejlepší, když je to jen kvůli možnému ohrožení zdraví a né kvůli kráse :) (taky proč, že? chtít raději jizvu a riskovat, že se to zvrtne, nebo raději mít klasické mateřské znaménka, který má každý člověk? :))