Dobrý den, chci se zeptat od kolika let je vhodné jít na vyřezání mateřského znaménka. Děkuji

Doplňuji:
A jestli by to bylo vhodné ještě teď v Březnu.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Když jsem to kdysi řešila, tak v nemocnici vyřezávali od 15 let, ale na soukromé klinice mě vzali dřív. Rozhodně jestli si ho chceš nechat vyříznout ještě letos, tak si s tím zajdi co nejřív, než vyleze sluníčko (jizvy se na slunci špatně hojí, nezatáhnou se tolik).

Další odpovědi:

Zlatý

Mně první vyřízli v 18 letech, ale až když jsem si ho natrhla. Vnukovi to doporučili právě teď, je mu 13 let. Měl by to dělat skutečný odborník, vyřízne znaménko i s větším okolím a pošle na histologgi. Mateřská znaménka se totiž občas mohou zvrhnout v melanom, tak opatrně !
Doplňuji:
Oprava - histologii :-)
Bohužel, většinou se používá t.zv. raketový řez a po něm je jizva dost velká. Jedině snad po čase ještě plastikou opravit. :-)

Tohle záleží na rozhodnutí odborného lékaře. Takže si zajdi na kožní. Pokud se bude jednat o chirurgický zákrok, což je u znamének většinou, tak bude záležet na chirurgii, na kdy Tě objedná.

Stříbrný

Klidně zajdi hned, ale opravdu hned, teď v březnu, než začnou horka, to bývá obvykle v červnu, tak aby se do té doby jizva zatáhla

Stříbrný

co jsem slyšel (viděl), v Americe se nebojí brát na testování znaménka i dětem mladších 1 roku, určitě je ale nejlepší, když je to jen kvůli možnému ohrožení zdraví a né kvůli kráse :) (taky proč, že? chtít raději jizvu a riskovat, že se to zvrtne, nebo raději mít klasické mateřské znaménka, který má každý člověk? :))

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1283
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.