ROSTLINKA

Dobrý den,chci se zeptat,obdržela jsem předvolání -jako svědek ke kauze ,nechci vypovídat.Mám na to právo?

Dobrý den,chci se zeptat,obdržela jsem z rukou příslušníka PČR předvolání -jako svědek ke kauze ,nechci vypovídat.Mám na to právo?Pokud ano,prosím podle jakého paragrafu?Děkuji za odpověď.
Doplňuji:
Dobrý den,chci se zeptat,obdržela jsem z rukou příslušníka PČR předvolání -jako svědek ke kauze ,nechci vypovídat.Mám na to právo?Pokud ano,prosím podle jakého paragrafu?Děkuji za odpověď.

Odpovědi
marci1

Každý svědek je povinen se na předvolání dostavit a vypovídat, vše co je mu známo k případu.
Doplňuji:
Pokud se nejedná o rodinného příslušníka, který by byl Vaší výpovědí poškozen. Je to paragraf 97 trestního řádu.

marci1

Omlouvám se, má odpověď je u obou zadání této otázky. Mylně jsem se domnívala, že byla smazána. Neberte moji odpověď v potaz.Děkuji.