brickclay

Dobrý den, chci se zeptat. Kdy se podnikatel stáva platce DPH?

Když má obrat 1 milion(výdaje + příjmy). Nebo až tehdy, když má příjmy vice jak 1 milion a výdaje klidne půl milionu

Nejlepší odpověď
panenka

Podnikatelem s DPH se stáváte když váš roční obrat přesáhne 1000000 kč

Další odpovědi
Jambalaya

Ne, obratem se rozumí pouze příjmový obrat, tedy kolik za 12 po sobě jdoucích měsíců vyfakturujete. Výdaje s tím nemají nic společného.

dědapetr

http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/ruzne/zneni-vynatky-definice/451-kdo-plati-dan-z-pridane-hodnoty-podle-zakona-platci-dph-registrace-platce-a-terminy.html