Ergeti

Dobrý den,chci se zeptat,jestli můžu přepsat kupovanou nemovitost na svou dceru hned,nebo až po vyplacení.

Doplňuji:
Děkuji za odpověď,taky mě to napadlo a pozapoměla jsem udat,že dcera má osm let,jestli v tomhle případě nerozhoduje věk vlastníka,tak nemám co řešit.Děkuji za trpělivost

Nejlepší odpověď
Jirka R

A proč ji nekoupíte přímo na její jméno, tím se přece vyhnete jednomu převodu. Myslím proč si ji nekoupí jako přímo ona i když to zaplatíte vy.

Další odpovědi
Hlada

Nemovitost nemůžete jednoduše „přepsat“ na dítě. Za nezletilého činí právní úkony jeho zákonný zástupce (rodiče), ale při úkonech majících důležitější dopady (což převod nemovitosti jistě je) je nutný tzv. souhlas opatrovnického soudu. To znamená, že soud přezkoumá, zda je daný úkon ve prospěch nezletilého, zda mu nepřinese nějaké nepřiměřené závazky (třeba dluh z kupní ceny) atd. Teprve po schválení úkonu (smlouvy) soudem je možno ji vložit do katastru a převést tak vlastnictví na nezletilého.

Doplňuji:
http://www.pravo-a-nemovitosti.cz/new­s/prevod-nemovitosti-na-nezletileho/
http://ocenovani-nemovitosti.web­node.cz/infor­mace/postup-pri-darovani-nemovitosti-nezletilemu/

Zdroj: Lze to, ale je to administrativně trošku náročnější. Za nezletilého činí právní úkony jeho zákonný zástupce (rodiče), ale při úkonech majících důležitější dopady (což převod nemovitosti jistě je) je nutný tzv. souhlas opatrovnického soudu. To znamená, že soud přezkoumá, zda je daný úkon ve prospěch nezletilého, zda mu nepřinese nějaké nepřiměřené závazky (třeba dluh z kupní ceny) atd. Teprve po schválení úkonu (smlouvy) soudem je možno ji vložit do katastru a převést tak vlastnictví na nezletilého.

terry

Souhlasím s Jirkou R.
Nemovitost může někdo jiný kupovat a být zapsán jako majitel a někdo jiný platit.