Avatar uživatele
Registrovaný

dobry den chci se zeptat je mi 16 let a mam jit vypovidat na okresni soud prosti svemu snoubenci

ktery je předvolan kvuli řizení bez řidičaku, musím proti nemu vypovidat když jsme zasnouení nebo se to vztahuje že jsem osoba blízka?
dekuji moc za odpoved

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

pomožte mi prosím

Snoubenec není osoba blízká. Jít k soudu musíš, protože: Jestliže se svědek, ač byl řádně předvolán, bez dostatečné omluvy nedostaví, může být policií předveden. Popřípadě pokud bez dostatečné omluvy neuposlechne příkazu nebo nevyhoví výzvě, které mu byly dány podle platného trestního řádu, může být předsedou senátu, popřípadě samosoudcem příslušného soudu potrestán pořádkovou pokutou až do 50 000 Kč.

!! P.S. Špatně jsi pochopila účel ankety, co to tam máš za odpovědi, podívej se na jiné ankety, jak se mají psát odpovědi
Doplňuji:
Omlouvám se, nevěděla jsem, že partner je osoba blízká. Ale to může být snadno zneužitelné, když někdo něco provede, zajistí si u partnera alibi a řekne "ta a ta, ten a ten" je můj přítel-přítelkyně a nebude proti mně svědčit, tak se mu nic nestane a odsouzený nebude?

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

nevim vubec co mam delat nechci mu uškodit

Celá otázka je zmatená. Osoba blízká nejsi, svědčit musíš a lhát bys neměla. Vystavuješ se tak velkému riziku postihu.


Avatar uživatele
Pokročilý

pomožte mi prosím

Dobrý den,
.
To, že není přímo napsano, že snoubenec je osobou blízkou neznamená, že jí není!
Jde o všeobecný mýtus. Podle § 125 osobou blízkou je:

Osobou blízkou se rozumí příbuzný v pokolení přímém, osvojitel, osvojenec, sourozenec, manžel a partner; jiné osoby v poměru rodinném nebo obdobném se pokládají za osoby sobě navzájem blízké jen tehdy, kdyby újmu, kterou utrpěla jedna z nich, druhá důvodně pociťovala jako újmu vlastní.

Teoreticky to tak může být kdokoliv, ke kterému máte nějaký citový vztah a kdyby jste vypovídal, pak by jste mohl pociťovat újmu na sobě. Tedy i snoubenec.
Snoubenec tedy m ů ž e být osobou blízkou, jak nikdo bohužel zde neuvádí...

Zůstávám s pozdravem


Avatar uživatele
Registrovaný

pomožte mi prosím

Trochu se zamysli - připadá Ti snad normální jezdit bez řidičáku? Ten Tvůj snoubenec ohrožuje život svůj, ale hlavně ostatní účastníky provozu. Řidiče i chodce. Asi se Ti moje odpověď nelíbí, ale ber to z druhé strany - ne z jeho. Nemá papíry - nemá co dělat za volantem. Tečka

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.