Anyska

Dobrý den,chci se zeptat,jaký je rozdíl mezi hraním na klavír a na klávesy ? Nebo je to stejné ? Děkuji.

Nejlepší odpověď
fcoop

http://www.zus-ml.cz/index.php?op­tion=com_conten­t&view=article&id=223:k­lav-elektrickav-nebo-keyboard-jakzd&catid=36:klso­vroje&Itemid=84

Další odpovědi
michael69

Pokud máte na mysli tzv. „váhu hry“,to znamená jakým odporem reagují klávesy klasického klavíru a el. kláves,tak je to rozdíl.Nedá se to srovnat.Jinak se ještě vyrábí elektrické klavíry (nikoliv klávesy!!!) a tam je váha hry shodná s klasickým „dřevěným“ klavírem.Prstoklad a způsob držení ruky (zápěstí,prsty) jsou stejné jak pro klávesy tak pro klavír.Nenechte se mást různými rádoby hráči. Pokud neumíte prstoklad,který se vyučuje všude na hudebních školách(trvá to nějaký ten rok),tak Vám to nepůjde hrát příliš technicky.Bude to nevyrovnané a bude to stát za houby.