Dobrý den, chci se zeptat, jakou lhůtu má Cestovní kancelář na vyjádření k mému doporučenému dopisu- stížnosti Děkuji

Nejlepší odpověď
standa

Pokud zmiňovanou ´stížností´ rozumíte REKLAMACI, tak ji musíte uplatnit bez zbytečného odkladu, nejpozději však do tří měsíců od skončení zájezdu.

Cestovní kancelář má poté na její vyřízení třicet dnů. Pokud ji vyhodnotí jako neoprávněnou, nezbývá než se obrátit na soud.

Pokud se ale jedná ´jen´ o stížnost, která nemá charakter reklamace, tak žádné zákonné lhůty neexistují a CK vám odpoví ve lhůtě, kterou má stanovenou interními předpisy případně ve shodě s etickým kodexem, který by každá CK měla dodržovat, pokud se chce vyhnout problémům s případným vylučováním z Asociace CK.