bart2000

Dobrý den chci se zeptat, jak se píše NÁMĚSTÍ MÍRU (v Brně) a jak se píše NÁMĚSTÍ SVOBODY.

Nejlepší odpověď
annas

Ulice, náměstí se píší malým písmenem, , jejich název velkým písmenem.. Pokud nejde např. o název tramvajové zastávky či autobusové zastávky.

Bydlí na náměstí Svobody č. 15, na náměstí Míru č. 10.

Podobně: náměstí Pod Kaštany, náměstí Mezi Zahrádkami; Jeho bydlištěm je naíbřeží Kapitána Jaroše, ulice Jana Nerudy atd.

Projděte si Pravidla českého pravopisu, najdete vše vysvětlené.