Galax

Dobrý den, chci se zeptat jak je to s právy kupujících…

Dobrý den, chci reklamovat notebook… na notebooku se vyskytly 3 vady které neumožňují notebook řádně používat…
mohu se tedy při reklamaci odvolat na zákon č. 455/1991 Sb.; Práva kupujícího při reklamaci aby mi byly vráceny peníze ??? (odstavec kde se to popisuje zde:

<!!!>Jestliže se vada projeví až po uplynutí šesti měsíců</!!!> od koupě výrobku a jde-li o vadu odstranitelnou, má kupující právo, aby byla bezplatně, včas a řádně odstraněna, a prodávající je povinen vadu bez zbytečného odkladu odstranit. Není-li to vzhledem k povaze vady neúměrné, může kupující požadovat výměnu věci, nebo týká-li se vada jen součásti věci, výměnu součásti.
Jde-li o vadu neodstranitelnou, rozlišuje zákonná úprava dva případy. Především jde o vady neodstranitelné, které brání tomu, aby věc mohla být řádně užívána jako věc bez vady. Po výskytu takové vady má kupující právo dle svého uvážení buď na výměnu věci nebo může odstoupit od kupní smlouvy. <!!!>Stejná práva má kupující i v případě</!!!>, že se potřetí vyskytne tatáž vada, která již byla dvakrát záruční opravou odstraněna,<!!!> stejně jako v případě, kdy se současně projeví alespoň tři různé odstranitelné vady, pro něž není možné věc řádně užívat</!!!>.Pokud se na věci projeví neodstranitelné vady, které však nebrání řádnému užívání věci, může kupující kromě výměny věci a odstoupení od smlouvy požadovat přiměřenou slevu z ceny věci.)

vysvětlivky: !!!=důležitá část; /!!!= konec důležité části

Nejlepší odpověď
anonym

Vážený, na tutéž causu se dotazujete už po třetí. Společný jmenovatel našich rad zněl: nejprve se obrátit na prodejce. Obchodu by mělo záležet na spokojenosti zákazníka a vyřídit reklamaci bez obstrukcí.
Všechny vaše další dotazy o OZ a Živnostenském zákonu připadají v úvahu teprve pro další kroky při neochotě.
A jak už vám bylo řečeno, v této fázi je rozhodný reklamační řád.