Renda 77

Co potřebuju k vyřízení Živnostenského listu, když bych si chtěla otevřít Vinoteku?

Dobrý den , chci se zeptat , co potřebuju k vyřízení Živnostenského listu , když bych si chtěla otevřít Vinoteku ?Děkuji za odpověď

Odpovědi
McArthur

Nejsem si jist, zda-li prodej vína spadá nebo nespadá pod koncesi (tvrdý alkohol pod koncesi spadá, pivo ne).

V každém případě pro samotný živnostenský list je potřeba občanka, cesta na živnostenský úřad, 1000 Kč na poplatky a to je všechno.

Když už tam budete, tak si projeďte seznam všech volných živností a zaškrtejte si to, co by s prodejem vína mohlo souviset, např. budete prodávat tašky, sklenice apod., tak si tam dejte i maloobchod v nespecializo­vaných prodejnách.

Vše potřebne, tj. živnostenský zákon a seznamy živností naleznete na webu Ministerstva průmyslu a obchodu: http://www.mpo­.cz/dokument155633­.html