zemieux

Dobrý den, chci se zeptat co mám dělat když jsem při nakupování na serveru Sbazar.cz byl okraden.

Při nakupování na serveru Sbazar.cz jsem si vyhlídl mobilní telefon. Tak jsem napsal zadavateli inzerátu, všechno vypadalo dobře, na mé emaily odpovídala, po domluvě jsem ji odeslal peníze. Poté ještě odpověděla že mi mobilní telefon ještě ten den odešle. Od té doby na mé emaily neodpovídá a telefon neodeslala. A když jsem ji napsal přes druhý mail na jiné jméno napsala že mobilní telefon je stále k prodeji. Co mám dělat. Děkuji za rady

Nejlepší odpověď
anonym

Nahlásit ihned polici čr a neposílat peníze za objednané zboží
nikdy předem.

Další odpovědi
ShadowCZ

Teď už takřka nic, je to tvoje chyba, ale aspoň se poučíš. Věci vždy ber od prověřených prodejců na dobírku(nejlépe s možností nahlédnout). A úplně nejlepší variantou je osobně od někoho poblíž vašeho bydliště.

klumprt

Jít na Policii ČR a nahlásit to. Vhodné je přinést mailovou komunikaci, pokud možno kopii inzerátu, určitě uživatelské jméno prodejce, prostě všechno, co se toho týká. Nevím jak Sbazar, ale třeba Aukro spolupracuje s policií velice slušně. A pokud není podvodník opravdu vyčůraný, dá se poměrně snadno vyhledat.
Doplňuji:
taky je důležité číslo účtu prodejce, výpis z tvého účtu k odeslání částky, nebo kopie složenky, dobré by bylo předložit podklady k tomu fingovanému pokusu.