kyky

dobry den,chci se zeptat.Budou zkraceny nebo zruseny trestne ciny 247 1odst.a,b,e

Dobry den,chtela jsem se zeptat.Muj manzel je odsouzeny a jiz ve vykonu trestu za trestne ciny § 247 1odst a,b,e
Budou mu tyto trestne ciny zkraceny,nebo zruseny.?Ted v lednu uz ho soud obeslal k projednavani…De­kuji

§

Odpovědi
standa

Ano, s nějvětší pravděpodobností mu bude trest zkrácen, protože trestný čin ´opakovaná drobná krádež´ (§ 247/1.e) byl zrušen a uvedený skutek byl překvalifikován na přestupek.

Protože trestná činnost krádeže byla u manžela kvalifikována i podle jiných odstavců § 247/1, které rušeny nebudou, tak mu trest určitě zůstane, ale sníží se…