kiki987

dobry den chci se zeptat

1.8 jsem nastoupila do zamestnani(zdra­votnictvi a klimatizovane prostredi)22.8 jsem musela jit na neschopenku nebot jsem chytla silny zanet zubu pri kterem jsem mela teploty a necitlivost obliceje ktery porad pretrvava mela jsem psane 2 antibiotika.nyni se mi zanet vratil tak jsem zamestnavateli oznamila ze lekar mi neschopnost prodlouzil do 30.9 ze musim jit na nejaka vysetreni.zames­tnavatel mi to vzal s (vyhruzkama)stim ze jestli nenastoupim 1.10 da mi vypoved vim ze ve zkusebni dobe muze dat ale zda muze takto vyhrozovat mam strach o misto ale take ze kdyz nastoupim 1.10 tak mi bude lezet vypoved na stole musi mi dat zamestnavatel vedet dopredu o vypovedi.a kdybych nastoupila drive jeste pred dolecenim a v zamestnani se my to zhorsilo a musela na neschopnost mohala bych se nejak branit kdyz byl na me veden natlak ze strany zamestnavatele.

Nejlepší odpověď
Drap

Takto by postupovat v žádném případě neměl. Pokud mu to můžeš dokázat, můžeš na zaměstnavatele podat trestní oznámení.

Další odpovědi
anonym

kiki, je „blbá“ doba. Zaměstnavatel si samozřejmě může ve zkušební době rozhodnout, že s Tebou pracovní poměr ukončí. Proto je to zkušební doba a platí to oboustranně.
Od zaměstnavatele bych taková slova nebrala vůbec jako výhružku, ale spíše jako upozornění. U zubaře řekni, že potřebuješ být do konce měsíce v pořádku. Určitě najde způsob, jak Ti zuby vyléčit. Pokud bys ještě později potřebovala na nějaké dočištění a kontrolu, tak pevně věřím, že Ti zaměstnavatel problémy dělat nebude.
Dnes se nemá smysl zabývat tím, co říká zákon a co si může dovolit zaměstnavatel. Ten si totiž může dovolit opravdu hodně, protože na rozdíl od všech institucí, on má práci pro zaměstnance. Až státní instituce tento stav změní, potom bude možné domáhat se práv a zaměstnavatele za jejch chování hnát k zodpovědnosti.

marci1

Nevím, jestli to tak opravdu platí, ale našla jsem, že zaměstnavatel nemůže zrušit pracovní poměr ve zkušební době pouze do 21 dnů nemoci. Takže tohle se Vás už asi netýká. Nejlepší tedy bude ( ad očko) co nejrychleji se nechat uschopnit.

zzzzz

Ve zkušební době, tě může propustit z jakéhokoliv důvodů i třeba z toho, že jsi víc nemocná, než zdravá. Stává se to běžně, pokud jde někdo ve zkušebce na nemocenskou.

ivzez

Zaměstnavatel Vás od 1. srpna přijal na práci, ale Vy jste už od 22. srpna nemocná.

Zaměstnavatel potřebuje zaměstnance na pracovišti,
nedivte se mu, že potřebuje situaci nějak vyřešit.

Po uplynutí prvních 21 dnů nemoci může zaměstnavatel pracovní poměr zrušit ve zkušební době (která se mimochodem prodlužuje o dobu Vaší nemoci) a přijmout někoho dalšího.

Rozhodne-li se zaměstnavatel pro toto řešení, nelze se tomu nijak bránit.
A nemusí Vás ani informovat předem, stačí písemné zrušení zaslat poštou.

___
Každopádně však s Vámi měl zaměstnavatel komunikovat jinak,
výhrůžky rozhodně nejsou na místě.